Veseli: Dita e Veteranëve simbolizon sakrificat e UÇK-së, falë të cilave sot jemi shtet sovran - Bota Sot
Veseli: Dita e Veteranëve simbolizon sakrificat e UÇK-së, falë të cilave sot jemi shtet sovran

Aktuale

Veseli: Dita e Veteranëve simbolizon sakrificat e UÇK-së, falë të cilave sot jemi shtet sovran

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 16:00
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Dita e Veteranëve është ditë e madh në kalendarin historik të Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se kjo ditë simbolizon përpjekjet dhe sakrificat e mijëra veteranëve të UCK-së, falë të cilëve sot Kosova është shtet i lirë dhe sovran.

Ai ka shkruar se do të ketë përgjithmonë respekt për këtë kategori të nderit dhe krenarisë kombëtare, 

“Dita e veteranëve është ditë e madhe në kalendarin historik të Kosovës. Kjo ditë simbolizon përpjekjet dhe sakrificat e mijëra veteranëve të UÇK-së, falë të cilave sot jemi të lirë dhe shtet sovran. Përgjithmonë respekt për këtë kategori të nderit dhe krenarisë kombëtare”, ka shkruar Veseli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...