"Qoftë Viti i krejt shqiptarisë", Rama troket gotën me Thaçin - Bota Sot
"Qoftë Viti i krejt shqiptarisë", Rama troket gotën me Thaçin

Aktuale

"Qoftë Viti i krejt shqiptarisë", Rama troket gotën me Thaçin

Më: 4 janar 2019 Në ora: 17:35
Edi Rama dhe Hashim Thaçi

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Rama bën edhe një urim për Kosovën dhe Shqipërinë.

“Qoftë ky vit i Shqipërisë, Kosovës dhe krejt shqiptarisë”, shkruan Rama.

Më datë 29 dhjetor u firmos “Marrëveshja për ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar, ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës”.

Por ditët e para të këtij viti shqiptarët janë shprehur se përpos marrëveshjes për tu futur drejt Kosovës ka pasur dy kontrolle.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...