Vrasja e Enver Haradinajt: E fala ditën e varrimit - Bota Sot
Vrasja e Enver Haradinajt: E fala ditën e varrimit

Aktuale

Vrasja e Enver Haradinajt: E fala ditën e varrimit

Më: 7 janar 2019 Në ora: 21:32
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për vrasjen e vëllait Enver Haradinajt. Ka treguar se si gjaku i tij ishte falë në ditën e varrimit.

“Na atë ditë e kemi falë. Për shqiptarë e kemi falë’, tha Haradinaj.

‘Shqiptarët kanë dhënë shembuj për të falë”, theksoi ai.

Ai ka treguar se duke qenë një njeri i rëndësishëm gjatë luftës edhe atëher dhe edhe tani ka qenë cak i sulmeve të ndryshme.

‘Unë ende mund të jem target i qarqeve të Serbisë dhe tjera. E vërteta është që pozita jem në disa momente gjatë luftës unë kam bërë kthesa. Nuk e kam lëshu asnjëherë zonën e luftës”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...