Haradinaj rrëfen rrahjen me rusët në Pejë: Unë e grushtova i pari një rus - gjithçka nisi pasi e “kapën” Ahmet Isufin - Bota Sot
Haradinaj rrëfen rrahjen me rusët në Pejë: Unë e grushtova i pari një rus - gjithçka nisi pasi e “kapën” Ahmet Isufin

Aktuale

Haradinaj rrëfen rrahjen me rusët në Pejë: Unë e grushtova i pari një rus - gjithçka nisi pasi e “kapën” Ahmet Isufin

Më: 7 janar 2019 Në ora: 21:48
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka rrëfyer përplasjen fizike me ushtarët rusë menjëherë pas përfudnimit të luftës në Kosovë.

Në një intervistë për Pressing të T7, Haradinaj u shpreh se përplasja me rusët kishte filluar pas një patrollimi të tyre ndaj tij dhe Ahmet Isufit, bashkëpunëtorit të tij – tash deputet në Kuvendin e Kosovës.

Haradinaj rrëfeu se ai e kishte nisur përplasjen me ushtarët rusë pasi “njëri prej tyre kishte kapur prej mbrapa Ahmet Isufin”.

‘Kanë dalë plot rusë dhe unë s’kam dashtë me u ndalë. Njëri e kapi Ahmet Isufin. Kur e pashë që e kapi Ahmetin më kcej filmi. E kam godit i pari unë me grusht dhe syzet e diellit ia ngula në diell. Atëherë më s’ka pasë çka me bo”, shpjegoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...