Kujdes, ‘Rruga e Kombit’ vazhdon të jetë e bllokuar nga bora - Bota Sot
Kujdes, ‘Rruga e Kombit’ vazhdon të jetë e bllokuar nga bora

Aktuale

Kujdes, ‘Rruga e Kombit’ vazhdon të jetë e bllokuar nga bora

Më: 10 janar 2019 Në ora: 09:04
Rruga

Mbëmë u raportua se reshjet e dëborës dhe ngricat kanë shkaktuar probleme edhe ne “Rrugën e Kombit”. Ajo është bllokuar nga mbrëmë, ndërsa raportohet se janë shënuar edhe dy aksidente, por fatmirësisht pa pasoja në jetë njerëzish.

Bllokimi i arteries rrugore më të rëndësishme të vendit  është shoqëruar  edhe me radhë kilometrike veturash, të cilat mbetën të bllokuara.

Priten akoma reshje të tjera dëbore, ndërsa në terren po punojnë tre mjete borëpastruese për të normalizuar situatën e vështirë, e cila është krijuar për shkak të ngricave në rrugë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...