Në mbledhjen e parë të Qeverisë për vitin 2019, u miratua koncept –dokumenti i resurseve ujore - Bota Sot
Në mbledhjen e parë të Qeverisë për vitin 2019, u miratua koncept –dokumenti i resurseve ujore

Aktuale

Në mbledhjen e parë të Qeverisë për vitin 2019, u miratua koncept –dokumenti i resurseve ujore

Më: 11 janar 2019 Në ora: 14:38
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e parë të Qeverisë për vitin 2019, ka miratuar koncept-dokumentin për administrimin e resurseve ujore.

Gjithashtu kanë evidentuar nevojën e plotësimit të ligjit për ujërat.

Në këtë mbledhje u aprovua vendimi për themelimin e Komisionit Ndërinstitucional për shqyrtimin e marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Newdea INC.

Ndërsa sa i përket lojërave të fatit, që ishte nismë nga Qeveria e kaluar, që buron nga MSA me qëllim të vënies së rregullit në këtë sferë dhe do t’i nënshtrohet diskutimit publik, transmeton gazeta “Bota sot”.

Postimi i ti i plotë:

Në Mbledhjen e parë të Qeverisë për vitin 2019, kabineti qeveritar ka miratuar koncept-dokumentin për administrimin e resurseve ujore, i cili ka evidentuar nevojën e plotësimit dhe ndryshimit të ligjit për ujërat. Me qëllim të stimulimit dhe unifikimit të tregut digjital, është aprovuar vendimi për themelimin e Komisionit Ndërinstitucional për shqyrtimin e Marrëveshjës gjithëpërfshirëse me Newdea Inc.

Meqenëse Koncept-Dokumenti për Lojërat e Fatit, i hartuar nga Ministria e Financave, ka shkaktuar bujë në publik, sot në Mbledhjen e Qeverisë nga ministri i këtij dikasteri kemi pranuar një informatë të detajuar lidhur me përmbajtjen e tij. Realisht kjo është një punë e nisur nga Qeveria e kaluar që buron nga MSA me qëllim të vënies së rregullit në këtë sferë dhe do t’i nënshtrohet diskutimit publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...