Pushka e Rexhës dhe Nuhiut i dha kushtrimin lirisë - Bota Sot
Pushka e Rexhës dhe Nuhiut i dha kushtrimin lirisë

Aktuale

Pushka e Rexhës dhe Nuhiut i dha kushtrimin lirisë

Nga: D.B Më: 11 janar 2019 Në ora: 15:09
Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Deputeti i AAK-së Ahmet Isufi në një postim të publikuar në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha në përvjetorin e rënies.

Ky është postimi i tij i plotë: “Pushka e Rexhës dhe Nuhiut i dha kushtrimin lirisë dhe motivin qytetarëve për të quar në vend amanetin e tyre se liria jonë nuk fitohet pa gjak dhe idealizmi i tyre u realizua me formimin e UÇK-së dhe fitoren e madhe historike duke realizuar amanetin, heroizmin dhe ëndrrën e tyre. Rexhep Malaj dhe Nuhi Berisha ishin dhe do të mbeten përherë simbol i atdhedashurisë dhe lirisë së popullit tonë”, ka shkruar Isufi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...