Pacolli përshëndet votimin për ndryshime kushtetuese në Maqedoni - Bota Sot
Pacolli përshëndet votimin për ndryshime kushtetuese në Maqedoni

Aktuale

Pacolli përshëndet votimin për ndryshime kushtetuese në Maqedoni

Më: 11 janar 2019 Në ora: 21:25
Behgjet Pacolli

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka mirëpritur guximin që të kanë treguar udhëheqësit e Maqedonisë për marrjen e vendimit historik, për ndryshime kushtetuese.

“E mirëpres miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga ana e Parlamentit në Shkup sot, që hap rrugën që Republika e Maqedonisë Veriore të bashkohet në NATO dhe të ketë një perspektivë të qartë evropiane.  Unë e mirëpres guximin që të gjithë udhëheqësit kanë treguar të marrin këtë vendim historik sot.  Ne si Kosovë e mirëpresim dhe jemi të lumtur që së shpejti të kemi një anëtar të ri të NATO-s në kufirin tone”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...