Shikoni se si këshilltari i Presidentit i jepte urdhra gazetarëve të RTK-së për t’i bërë pyetje Thaçit - Bota Sot
Shikoni se si këshilltari i Presidentit i jepte urdhra gazetarëve të RTK-së për t’i bërë pyetje Thaçit

Aktuale

Shikoni se si këshilltari i Presidentit i jepte urdhra gazetarëve të RTK-së për t’i bërë pyetje Thaçit

Më: 11 janar 2019 Në ora: 23:20
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, muajve të fundit thuajse çdo ditë ka mbajtur konferenca për media. Gjatë paraqitjeve të tij ka pasur edhe pyetje nga gazetarët e mediave të Kosovës. Por, jo të gjitha pyetjet ndaj presidentit janë bërë nga vetë gazetarët-ato po dalin të kenë qenë edhe të porositura.

Gazetari Nebih Maxhuni, që deri para disa ditë ka punuar në RTK ka vendosur që t'i bëj publike disa komunikime që ka pasur ai me kryeredaktorin e mediumit publik, Ridvan Berishën.

Maxhuni në një postim në Facebook ka bërë publike mesazhe që janë shkëmbyer mes këshilltarit të Presidentit, Adil Behramaj dhe kryeteradtorit të RTK-së.

Përmes këtyre postumeve Maxhuni ka zbuluar se si këshilltari i Presidentit i jepte urdhra gazetarëve të RTK’së për t’i bëre pyetje Thaçit.

Image
Image
Image
Image
Image

Mund t’i shihni të gjithë këto mesazhe:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...