Zeka: Me taksën ndaj Serbisë po bëjnë biznes ministrat dhe njerëzit e politikës - Bota Sot
Zeka: Me taksën ndaj Serbisë po bëjnë biznes ministrat dhe njerëzit e politikës

Aktuale

Zeka: Me taksën ndaj Serbisë po bëjnë biznes ministrat dhe njerëzit e politikës

Më: 11 janar 2019 Në ora: 23:32
Milaim Zeka

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, në DPT te Fidani, në T7, ka folur rreth taksës 100 për qind që Kosova ia ka vendosur muaj më parë Serbisë. Ai ka thënë se me këtë taksë është duke u bërë kontrabandë.

Deputeti i Nismës ka thënë se me taksen po bëjnë pazare ministrat dhe njerëzit e politikës.  

“Taksën 100 qind e kanë shfrytëzuar për biznes. Biznes janë dukë bërë edhe disa ministra e drejtues të shëtiti. Kamionët nga Serbia po hynë nëpër Malin e Zi. Aty po u ndërrohen tabelat, dhe malli nga Serbia po hynë në Kosovë”, ka thanë Zeka.

Zeka ka thënë se Kryeministri, Presidenti dhe Kryeparlamentari janë të informuar për kontrabandën.

“Të gjithë krerët e shteti janë në dijeni për këtë punë që po behët më taksen”, ka thënë Zeka.

Ai ka thënë se edhe ministri i Drejtësisë e din se kush është duke bërë biznes me taksën.

“Ministri Abelard Tahiri i din të gjithë këto gjera”.

Ai ka thënë se meritat për vendosjen e takës ndaj Serbisë i ka ish-ministri i MTI’së, Bajram Hasani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...