Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë - Bota Sot
Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Aktuale

Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 15:33
Gjykata Speciale

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit.

Lajmin për kallxo e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.

“Po nesër nisemi unë, si avokat i Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës. Do të udhëtojmë me linjë të rregullt. Nuk ka ndonjë aeroplan special për të ftuarit, këtë e kam demantuar që ka fillimi. Ne do të udhëtojmë me linjë të rregullt”, tha Koci.

Ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për Hagë për t`u përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...