Kthehen kolonat në Merdare - Bota Sot
Kthehen kolonat në Merdare

Aktuale

Kthehen kolonat në Merdare

Më: 12 janar 2019 Në ora: 16:58
Merdare

Mërgimtarët në dalje të pikës kufitare Merdarë janë duke pritur gjatë. Edhe sot, kur temperaturat janë në minus, ata po presin deri në tri orë për të dalë nga kjo pikë kufitare.

Duke u bazuar në të dhënat e Qendres Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në këtë vendkalim është 120 minuta deri në 180.

Ndërsa, në hyrje është pesë deri në dhjetë minuta. 

Kurse, në pikat kufitare tjera, pritjet dhe daljet, janë të vogla. Kurse, kolonat në Merdare janë 350 deri në 500 metra.

Këto ditë kur bashkatdhetarët ia kanë mësyrë vendeve ku jetojnë e punojnë, ka pasur raste kur kanë pritur deri në gjashtë orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...