Gazetat e huaja: Thaçi, si e bëri ambasadore dashnoren (ish-sekretareshen e PDK-së) Vlora Citakun? - Bota Sot
Gazetat e huaja: Thaçi, si e bëri ambasadore dashnoren (ish-sekretareshen e PDK-së) Vlora Citakun?

Aktuale

Gazetat e huaja: Thaçi, si e bëri ambasadore dashnoren (ish-sekretareshen e PDK-së) Vlora Citakun?

Më: 13 janar 2019 Në ora: 12:28
Hashim Thaçi dhe Vlora Çitaku

Përqafim i ngrohtë i Vlora Çitakut. Thaçi a po e mashtron gruan me “lepoticën” nga Amerika!

Hashim Thaçi, Presidenti i Republikës së Kosovës, tallet publikish se është burrë i kujdesshëm, por në të njëjtën kohë ai ka një çështje të pasionuar me Vlora Çitakun, ambasadoren e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, shkruan mediat serbe, transmeton “Presheva jonë”

Gazeta “Alo!” si dëshmi të lidhjes mes tij dhe Vlorës merr si përgjim, transkript nga përmbajtja e bisedës mes Vlorës dhe Thaçit, të zhvilluar me 29 shkurt. Thaçi mori mundësi për të mësur për të dashuren e tij  u se ankua që “dje është ndjerë shumë keq, ajo kishte një dhimbje koke, ethe dhe u shumë kollitje…”.

“E dashura ime, unë besoj se kjo është për shkak të lodhjes dhe preokupimi me zhvillimet më të fundit në lidhje me zgjedhjen e Presidentit..” Thaçi i ka then në një intervistë të cilën ne e posedojmë dhe të regjistruar nga shërbimi i zbulimit të një vendi perëndimor.

Image

Thaçi ra në dashuri në bashkëpunëtoren e Daçiçit ?! 

Vlora atë, siç thuhet në transkriptin e intervistës, përgjigjet që është aktualisht në Nju Jork, çfarë e Thaçi ka marrur urime dhe lëvdata. Ai shtoi se pas zgjedhjes së Presidentit ndihet shumë i lirë dhe i qetë, për të cilën ai i përgjigjet se Vlora ishte e shqetësuar se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të reagojnë në zgjedhjen e tij si President i Kosovës.

“I dashur, do të vish se shpejti në Amerikë tek une..” ka pyetur Vlora në fund të bisedës Thaçi, i cili nuk e përjashtuar një mundësi të tillë.

Thaci i ka thënë Vlorës në këtë bisedë të përgjuar se “Tema e fundit ishte se ne kemi punuar për të zgjedhur për ministër të Punëve të Jashtme të Kosovës” Në pyetjen e  Vlores, se kush do të emërohet ministër, Thaçi u përgjigj se ndoshta do të jetë Enver Hoxhaj.

Biseda, komplimente, shikime tilla romantike sikur nga Thaci me një serbe, pjesë delegacionit serbe në Bruksel ka pasur edhe Vlora Citaku me ish-minstirin serb Vuk Jeremic e skandale tjera me Dacicin për cka kanë shkruar dhe mediat shqiptare në Kosovë e Shqipëri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...