Mbërrin në Hagë ish-komandanti i UÇK-së, i ftuar nga Gjykata Speciale - Bota Sot
Mbërrin në Hagë ish-komandanti i UÇK-së, i ftuar nga Gjykata Speciale

Aktuale

Mbërrin në Hagë ish-komandanti i UÇK-së, i ftuar nga Gjykata Speciale

Më: 13 janar 2019 Në ora: 20:00
Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku

Dy ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa (Remi) i janë përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale për t’u intervistuar.

Image

E Rrustem Mustafa tashmë ka mbërritur në Hagë, përderisa nesër pritet që të intervistohet.

Ndryshe Remi ka deklaruar se po shkon drejt Gjykatës në cilësinë e të intervistuarit, si dëshmitar i dyshuar dhe se atë do e mbrojë UÇK-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...