Haradinaj premton mbështetje për prodhuesit vendorë - Bota Sot
Haradinaj premton mbështetje për prodhuesit vendorë

Aktuale

Haradinaj premton mbështetje për prodhuesit vendorë

Më: 14 janar 2019 Në ora: 16:51
Haradinaj premton mbështetje për prodhuesit vendorë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është zotuar se Qeveria e vendit, në vitin 2019 do të koncentrojë tërë potencialin e saj në intensifikimin e zhvillimit ekonomik.

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me Avdi Gecajn, përfaqësues i “Stone Castle”, e cila me brendet e saj, ka tejkaluar kufijtë e vendit.

“Biseduam për masat dhe veprimet institucionale në mbështetje të prodhuesve vendorë. Prodhuesit si “Stone Castle” janë në qendër të vëmendjes sonë dhe përkrahja e tyre, veçanërisht në vreshtari dhe verari, nuk do të mungojë asnjëherë”, porositi Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...