Vuçiqi thotë se në një takim me Thaçin ishin afër rrahjes: Hajredin Kuçi iu sul Daçiqit… - Bota Sot
Vuçiqi thotë se në një takim me Thaçin ishin afër rrahjes: Hajredin Kuçi iu sul Daçiqit…

Aktuale

Vuçiqi thotë se në një takim me Thaçin ishin afër rrahjes: Hajredin Kuçi iu sul Daçiqit…

Më: 15 janar 2019 Në ora: 00:08
Aleksandar Vuçiq dhe Hashim Thaçi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi, në Bruksel në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja.

Në një intervistë për median serbe, ai tha se në takimet në katër sy me Thaçin flasin në gjuhën angleze, mirëpo kur gjërat nxehen, atëherë kalojnë në serbisht.

“Flasim në anglisht, derisa nuk vjen deri tek ndonjë përplasje verbale… atëherë kalojmë në serbisht”, tha Vuçiqi.

Madje ai tregon se në një rast kanë qenë afër edhe të një përleshjeje fizike, por se gjithçka ka përfunduar shpejt.

“Njëherë ishim afër përleshjes fizike. (Hajredin) Kuçi iu sul (Ivica) Daçiqit, ndërsa unë atij… por gjithçka përfundoi shpejt”, tha Vuçiqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...