Bahtiri i dorëzon Presidencës, Kuvendit e Qeverisë nënshkrimet për bashkimin e Mitrovicës - Bota Sot
Bahtiri i dorëzon Presidencës, Kuvendit e Qeverisë nënshkrimet për bashkimin e Mitrovicës

Aktuale

Bahtiri i dorëzon Presidencës, Kuvendit e Qeverisë nënshkrimet për bashkimin e Mitrovicës

Më: 16 janar 2019 Në ora: 08:16
Agim Bahtiri

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri sot në ora 09:30 do të dorëzojë peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës me 16 mijë e 594 nënshkrime të qytetarëve.

Peticioni do të dorëzohet tek Qeveria, Kuvendi, si dhe tek Presidenti.

Bahtiri po kërkon nga institucionet përkatëse që të miratojnë këtë nismë të ndërmarrë nga vetë qytetarët e Mitrovicës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...