Milaim Zeka fjalë të rënda për Kadri Veselin: Marrja e kryetarit të Kuvendit - Bota Sot
Milaim Zeka fjalë të rënda për Kadri Veselin: Marrja e kryetarit të Kuvendit

Aktuale

Milaim Zeka fjalë të rënda për Kadri Veselin: Marrja e kryetarit të Kuvendit

Nga: N.H Më: 16 janar 2019 Në ora: 14:04
Milaim Zeka dhe Kadri Veseli

Deputeti Milaim Zeka shprehë indinjatë se si RTK sipas tij nuk po e përcjell nga vendi i ngjarjes intervistimin e figurave të UÇK-së në Hagë.

Zeka përmend mediat që po përcjellin nga atje këtë proces, duke pyetur nëse, ‘kanë më shumë buxhet këto media apo RTK-ja”.

Sipas tij, ky turp bie në radhë të parë mbi kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Postimi i plotë i Milaim Zekës:

Marreja e RTK-se dhe Kadri Veselit

Si deputet, edhe si anetar i Komisionit per Media ne Kuvendin e Republikes te Kosoves, shprehe indinjaten time te thelle nda Radio Televisionit te Kosoves, i cili nuk ka derguar asnje ekip televizive per te informuar nga afer publikun e gjere rreth intervistimit te dy figurave qenderore te luftes, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa -Remi.

Ky turp, ne radhe te pare bie mbi Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, po edhe mbi çdo politikan tjeter te Kosoves, te cilet qofte edhe per nje pordhe qe kane me ba jashte shtetit, RTK ne e kane mbas vetes.

Lind pyetja: A ma shume ka bugjet Rtk-ja, apo Klan Kosova, Ktv-ja, apo Indexonline e Parrotlla qe po raportojne nga vendi i ngjarjes?!!!

Ky eshte nje turp i pafalshem, apo nuk na behet vone per asgje?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...