Limaj: Platforma e dialogut me Serbinë do të jetë në përputhje me Kushtetutën e vendit - Bota Sot
Limaj: Platforma e dialogut me Serbinë do të jetë në përputhje me Kushtetutën e vendit

Aktuale

Limaj: Platforma e dialogut me Serbinë do të jetë në përputhje me Kushtetutën e vendit

Më: 16 janar 2019 Në ora: 15:40
Fatmir Limaj

Delegacioni shtetëror për bisedime me Serbinë ka mbajtur mbledhjen e radhës.

Bashkëkryesuesi i këtij delegacioni, Fatmir Limaj pas këtij takimi ka thënë se Delegacioni shtetëror mban takime të rregullta dhe ky ishte një takim i radhës pune.

Ai tha se është diskutuar edhe për platformën e dialogut me Serbinë, që sipas tij do të jetë në pajtim me Kushtetutën e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...