Krasniqi: Haziri mashtroi, PDK s'i ka ofruar LDK-së rrëzimin e Qeverisë Haradinaj - Bota Sot
Krasniqi: Haziri mashtroi, PDK s'i ka ofruar LDK-së rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Aktuale

Krasniqi: Haziri mashtroi, PDK s'i ka ofruar LDK-së rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Më: 16 janar 2019 Në ora: 21:12
Memli Krasniqi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, pas deklaratës së tij se PDK’ja i ka ofruar LDK’së bashkëpunim për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

Krasniqi ka thënë në emisionin “Pressing”, se “Haziri mashtroi opinionin publik” me deklaratën e tij të dhënë mbrëmë në të njëjtën studio televizive.

“Është e pavërtetë e madhe. Klasike. S’ka se si i thuhet ndryshe”, është shprehur Krasniqi.

Sipas tij, “asnjë njeri i PDK’së me asnjë njeri të LDK’së s’ka folur për ndryshim të qeverisjes”.

“Është problematike kur një nivel i respektueshëm, i një partie të respektueshme, për arsye që unë nuk i di, thotë diçka të tillë”, ka vlerësuar Krasniqi.

Ai ka thënë se marrëveshja e koalicionit mes PDK’së dhe partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është “valide dhe efektive”.

Ai ka thënë se e tillë kjo marrëveshje bashkëqeverisjeje do të jetë “deri në fund të këtij mandati”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...