Reagon SHSKUK pas rrëfimit të Adnan Hysenit, suspendohet nga puna infermierja e përmendur - Bota Sot
Reagon SHSKUK pas rrëfimit të Adnan Hysenit, suspendohet nga puna infermierja e përmendur

Aktuale

Reagon SHSKUK pas rrëfimit të Adnan Hysenit, suspendohet nga puna infermierja e përmendur

Më: 16 janar 2019 Në ora: 21:59
Adnan Hyseni

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka suspenduar nga puna infermierën M. O. Krejt kjo pas rrëfimit të Adnan Hysenit në emisionin e mbrëmshëm Debat Plus të RTV Dukagjinit.

Hyseni tha mbrëmë se infermierja i kishte kërkuar 48 euro për barna që kushtonin 5 euro. Duke rrëfyer për rastin e vëllaut të tij tashmë të ndjerë, ai foli edhe për mjekë të tjerë dhe mënyrën se si ata i trajtojnë pacientët.

Deklarata e dhënë mbrëmë në Debat Plus të RTV Dukagjinit, nga Adnan Hyseni vëllau i Avni Hysenit i cili ndërroi jetë në QKUK si pasojë e gjakderdhjes në tru, ka ngjallur reagim nga SHSKUK-ja.

Media mëson se pas deklaratës së Adnan Hysenit se një infermiere e QKUK-së i kishte kërkuar 48 euro për barna që kushtojnë 5 euro, Zyra e Koordinatores së Infermjerisë e ka dërguar në Komision Disiplinor M.O, infermiere në Mjekimin Inteziv Qëndror.

Pas intervistës dhe deklaratës së saj me shkrim, është vendosur që ajo të suspendohet nga puna.

Media, ka provuar të kontaktoj edhe me infermieren e suspenduar, por  ajo nuk është përgjigjur.

Lidhur me këtë rast ditëve në vazhdim është paralajmëruar se  pritet të merren masa edhe ndaj personave të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...