Haradinaj bën homazhe te shtatorja e Skënderbeut, e quan simbol të unitetit shqiptar - Bota Sot
Haradinaj bën homazhe te shtatorja e Skënderbeut, e quan simbol të unitetit shqiptar

Aktuale

Haradinaj bën homazhe te shtatorja e Skënderbeut, e quan simbol të unitetit shqiptar

Më: 17 janar 2019 Në ora: 09:40
Haradinaj bën homazhe te shtatorja e Skënderbeut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë sot homazhe te Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka publikuar foto ku shihet duke vendosur një kurorë te shtatorja e Skënderbeut në sheshin që mban emrin e tij, transmeton Indeksonline.

“Në nderim të Heroit Kombëtar, simbolit të unitetit shqiptar dhe lidhjes sonë të përhershme me Perëndimin, Gjergj Kastriotit – Skënderbeut”, ka shkruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...