“SHBA-ja dhe BE-ja duhet të na garantojë se Serbia s'do ta pengojë dhe luftojë shtetin e Kosovës” - Bota Sot
“SHBA-ja dhe BE-ja duhet të na garantojë se Serbia s'do ta pengojë dhe luftojë shtetin e Kosovës”

Aktuale

“SHBA-ja dhe BE-ja duhet të na garantojë se Serbia s'do ta pengojë dhe luftojë shtetin e Kosovës”

Nga: D. B Më: 18 janar 2019 Në ora: 13:11
Ilustrim

Nuk mund të hiqet taksa pa kushte, sepse ne qytetarët e Kosovës dalim humbës dhe vetëm për këto arsye do duhet të hiqet taksën ndaj Serbisë, në te kundërtën atë taksë do e qoja në 1000 për qind.

Ai ka thënë se SHBA-ja dhe BE –ja duhet të na garantojë se Serbia s'do ta pengojë dhe luftojë shtetin e Kosovës dhe anëtarësimin e saj në organizatat ndërkombëtare.

“SHBA-ja dhe BE-ja duhet të na garantojë që marrëveshja finale e nënshkruar mes Kosovës e Serbisë, nuk e cenon sovranitetin e vendit dhe as copëtimin e Kosovës. BE-ja para zgjedhjeve të brendshme të  saj, duhet të heq regjimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe të gjitha këto me vepra të dëshmuara, dhe jo vetëm letra të nënshkruara e kurrë të zbatuara. Për këto arsye besoj që do ja vlente të hiqej taksa ndaj Serbisë”, ka thënë politologu Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...