Reagimi i Kadri Veseli në rast se ftohet nga Gjykata Speciale - Bota Sot
Reagimi i Kadri Veseli në rast se ftohet nga Gjykata Speciale

Aktuale

Reagimi i Kadri Veseli në rast se ftohet nga Gjykata Speciale

Më: 18 janar 2019 Në ora: 18:12
Kadri Veseli

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është deklaruar rreth Gjykatës Speciale.

I pyetur nëse ka ftesë nga ky institucion i drejtësisë, kryeparlamentari theksoi se ende s’ka diçka të tillë, ndonëse disa portale ‘fiktive’ janë publikuar lajme të këtij lloji.

“Nëse ftohem do ta bëj publike. Nuk mërzitem për atë punë”, ka deklaruar shkurt Veseli.

Ndryshe, komandantët më me zë të UÇK-së që deri më tani janë intervistuar nga Prokuroria e Speciale janë Rrustem Mustafa- Remi  nga Zona e Llapit si dhe Sami Lushtaku nga Zona e Drenicës.

Dy këta ish-komandantë janë liruar dhe të njëjtit s’përjashtohet që të ftohen përsëri për intervistim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...