Ganimete Musliu ndez “luftën” me Vjosa Osmanin - Bota Sot
Ganimete Musliu ndez “luftën” me Vjosa Osmanin

Aktuale

Ganimete Musliu ndez “luftën” me Vjosa Osmanin

Nga: D.RR Më: 18 janar 2019 Në ora: 20:03
Ganimete Musliu

Deputetja e PDK-së Ganimete Musliu i është kundërpërgjigjur deputetes së LDK-së Vjosa Osmani e cila e akuzoi PDK-në se e ka në ADN tradhëtinë e partnerëve të koalicionit, përcjellë "Bota sot".

Musliu vlerëson se harmonia partiake e LDK-së e cila po përpiqet ta shesë në publik është vetëm një përrallë.

Postimi i plotë:

Kur jemi të ADN-ja e Partive dhe përrallat e LDK-së

E vërteta dhemb, por nga këndvështrimi afatgjatë është opsioni më i mirë për të reflektuar mbi vehtën.

ADN e PDK-së: 
-Fitore të vazhdueshme
-Atdhedashuri dhe shtetndërtim
-Shtyrje përpara e agjendës për zhvillim

Çdo partner koalicioni i PDK-së që paralizohet nga frika dhe mendon se i shijon katër vite pushtet pa treguar asnjë rezultat gabon shumë.

Kjo nuk është tradhti, kjo është konsekuencë që e pret secilin.

Racionaliteti pastaj është përgjigja që merr LDK në ditën e zgjedhjeve, si rezultat i mendjemadhësisë dhe i prepotencës në raport me secilin qytetar të vendit i cili nuk ju beson përrallave LDK-iste.

„Harmonia“ brenda LDK-së është përralla më e re që kjo parti përpiqet ti servoj opinionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...