Flet kryetari i SBASHK-ut, pas takimit me Kryeministrin Haradinaj - Bota Sot
Flet kryetari i SBASHK-ut, pas takimit me Kryeministrin Haradinaj

Aktuale

Flet kryetari i SBASHK-ut, pas takimit me Kryeministrin Haradinaj

Më: 20 janar 2019 Në ora: 20:56
Rrahman Jashari

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit në Kosovë duke ofruar ngritje pagash për ta.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit në Kosovë duke ofruar ngritje pagash për ta.

Ai ka komunikuar lajmin pas takimit dhe ka bërë thirrje që nesër të fillojë mësimi, por kjo nuk do të ndodhë.

Rrahman Jashari nga SBASHK-u, ka thënë se ata shpejt do të dalin me një komunikatë, por çka dihet është se greva do të vazhdojë.

“Oferta e Qeverisë është minimale. Disa sektorë nuk janë përfshirë fare, e disa të tjerë i bie që kanë rritje vetëm 10%. Dihet kërkesa jonë, ka thënë ai për KosovaPress, duke shtuar se tashmë po komunikojnë me shtabin e tyre dhe përfaqësuesit e gjithë sektorit të arsimit.

“Dihet, grevë do të ketë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...