Haradinaj: Nga sot, Kosova ka formalizuar ombrellën e saj institucionale për ushtrinë - Bota Sot
Haradinaj: Nga sot, Kosova ka formalizuar ombrellën e saj institucionale për ushtrinë

Aktuale

Haradinaj: Nga sot, Kosova ka formalizuar ombrellën e saj institucionale për ushtrinë

Nga: Z.B. Më: 21 janar 2019 Në ora: 09:03
Rrahman Rama, Ramush Haradinaj dhe Rrustem Berisha

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministri i FSK-së, tashmë ministër i mbrojtjes, Rrustem Berisha, sot kanë zbuluar pllakën me mbishkrimin “Ministri e Mbrojtjes”.

Haradinaj tha se nga sot Kosova ka formalizuar ombrellën e saj institucionale për ushtrinë më të re, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Me ngjarjen simbolike të zbulimit të pllakës me mbishkrimin “Ministri e Mbrojtjes”, nga sot, Kosova ka formalizuar ombrellën e saj institucionale për ushtrinë më të re në botë.

RH

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...