“Prijësi ynë i dashur nuk është më” - Bota Sot
“Prijësi ynë i dashur nuk është më”

Aktuale

“Prijësi ynë i dashur nuk është më”

Nga: E.K. Më: 21 janar 2019 Në ora: 11:52
Ibrahim Rugova

Në një postim në Facebook, Valon Murtezaj ish zëvendës ministër në Ministrinë e Punëve të Jashtme ka përkujtuar Presidentin Historik Ibrahim Rugova në 13 vjetorin e vdekjes së tij.

Murtezaj ka thënë se vizioni i Presidentit Rugova ishte i qartë, guximi autokton shqiptar, përkushtimi dhe qëndrimi madhështor. Vlerat e tij ishin të forta dhe do të zgjasin pafund.

Postimi i plotë:

Prijësi ynë i dashur nuk është më.

Njeriu që u kujdes për tokën dhe popullin e vendit të tij, nuk është më.

I pamposhturi humanist që e bëri të njohur vendin dhe popullin e tij nëpër botë, nuk është më.

Presidenti që fitoi admirimin dhe përkrahjen e botës së lirë për popullin dhe vendin e tij, nuk është më.

Vizioni i tij ishte i qartë, guximi autokton shqiptar, përkushtimi dhe qëndrimi madhështor.

Sot e kujtojmë dhe ndjejmë mungesën e mbrojtjes së Tij.

Vlerat e tij ishin të forta dhe të vërteta, prandaj do të zgjasin pafund.

Pusho në paqe Ibrahim Rugova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...