Ambasadorja turke përfundon mandatin, largohet nga Kosova - Bota Sot
Ambasadorja turke përfundon mandatin, largohet nga Kosova

Aktuale

Ambasadorja turke përfundon mandatin, largohet nga Kosova

Më: 21 janar 2019 Në ora: 13:41
Kivilcim Kiliç

Ambasadorja turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç, po largohet nga shërbimi pas përfundimit të mandatit.

Mbrëmë ambasadorja ka mbajtur një takim lamtumirës me miq dhe bashkëpunëtorë të ngushtë të saj gjatë shërbimit.

Këtë e konfirmoi edhe këshilltari i ambasadores, Barış Goriça.

“Ambasadorja largohet pasi e ka përfunduar mandatin, në ndejën e pavarësisë me 28 nëntor e ka bërë lajmërimin për largimin dhe për këtë arsye ka mbajtur takimin lamtumirës me miq dhe bashkëpunëtorë të saj, por do të ketë edhe takime tjera”, ka thënë Goriça.

Goriça i pyetur për gjendjen shëndetësore pas aksidentit të Kiliç tha “Gjendja e saj pas aksidentit është e mirë”.

Kujtojmë se në muajin nëntor eskorta e Kiliç u përfshi në një aksident, ku humbën jetën tre persona dhe ambasadorja u lëndua rëndë. Lidhur me rastin ishin ngritur dyshime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...