Kadetët e Policisë nisin trajnimin bazik - Bota Sot
Kadetët e Policisë nisin trajnimin bazik

Aktuale

Kadetët e Policisë nisin trajnimin bazik

Më: 21 janar 2019 Në ora: 14:00
Kadetët e Policisë

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike, sot filloi trajnimi bazikë i gjeneratës së 54-të, të Policisë së Kosovës.

Kolonel Milorad Corac drejtor i Departamentit për Trajnime në Drejtorinë e Përgjithshme, si dhe  instruktorët e Policisë së Kosovës në Akademi iu dëshiruan mirëseardhje kadetëve të rinj dhe i inkurajuan ata që të japin maksimumin nga vetja e tyre që të gjithë trajnimin bazik ta përfundojnë me sukses.

Kadetët e rinj do të trajnohen sipas plan programeve të dizajnuara në bazë të standardëve ndërkombëtare  për të drejtat e njeriut dhe sundim të ligjit.

Trajnimi i cili do të zgjatë deri në shtator 2019 do ta vijojnë 430 kadet të Policisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...