A kishte plan UÇK-ja ta ekzekutonte Enver Sekiraçën? Flet Remi - Bota Sot
A kishte plan UÇK-ja ta ekzekutonte Enver Sekiraçën? Flet Remi

Aktuale

A kishte plan UÇK-ja ta ekzekutonte Enver Sekiraçën? Flet Remi

Më: 21 janar 2019 Në ora: 21:48
Rrustem Mustafa

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, i njohur si Remi, ka folur për burgosjen e Enver Sekiraçës gjatë luftës nga UÇK’ja, nën dyshimin se ishte bashkëpunëtor i regjimit të Sllobodan Millosheviqit.

Remi ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se s’ka qenë në dijeni që Sekiraça ka qenë i burgosur në Llap, derisa ai është liruar.

Ai ka treguar se ka marrë vesh për Sekiraçën “krejt në fund”, dhe se nuk e ka njohur atë më parë.

I pyetur se a ka ekzistuar një plan për ekzekutimin e Sekiraçës, Remi ka mohuar një gjë të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...