Pas takimit me ambasadorin amerikan, flet këshilltari i Haradinajt, tregon çka u bisedua - Bota Sot
Pas takimit me ambasadorin amerikan, flet këshilltari i Haradinajt, tregon çka u bisedua

Aktuale

Pas takimit me ambasadorin amerikan, flet këshilltari i Haradinajt, tregon çka u bisedua

Më: 22 janar 2019 Në ora: 13:47
Kabineti Haradinajt

Ka përfunduar para pak minutave takimi në mes të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli dhe ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kossnet.

Takimi i nisur në orën 12:00, është mbajtur me dyer të mbyllura, ndonësë tem diskutimi ka qenë taksa ndaj shtetit serb.

Pas takimit asnjëri prej tyre nuk pranoi të flas.

Por asgjë të jashtëzakonshëm këtë takim po e quajn nga kabineti i kryeministrit Haradinaj.

Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit Haradinaj i ka thënë medias, se ky ishte një takim i thjeshtë pune.

“Ishte një takim i thjeshtë pune, asgjë e jashtëzakonshme” ka thënë Matoshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...