Edhe Krasniqi futet në debatin “Halil Kastrati”: S'mund ta vlerësosh punën e atij njeriu, nëse se ke pas kurrë barkun thatë - Bota Sot
Edhe Krasniqi futet në debatin “Halil Kastrati”: S'mund ta vlerësosh punën e atij njeriu, nëse se ke pas kurrë barkun thatë

Aktuale

Edhe Krasniqi futet në debatin “Halil Kastrati”: S'mund ta vlerësosh punën e atij njeriu, nëse se ke pas kurrë barkun thatë

Nga: K.M Më: 23 janar 2019 Në ora: 13:50
Milazim Krasniqi

Me anë të një shkrimi në Facebook, në debatin rreth “Jetimat e Ballkanit” dhe kreut të saj Halil Kastrati, është përfshi edhe profesori Milazim Krasniqi.

Ja çfarë ka shkruar Krasniqi.

Duhet të jesh në lëkurën e familjeve që nuk kanë pasur kulm mbi krye e që janë bërë me shtëpi, për ta kuptuar vlerën e angazhimit të Shoqatës “Jetimat e Ballkanit” dhe të Halil Kastratit personalisht. E pakta, duhet të shkosh me ta në ndonjë nga ato familje, kur u kumtohet se do të bëhen me shtëpi dhe kur shtëpia u dhurohet, e të kuptosh se si mjerimi zëvendësohet me gëzim, vuajtja me shpresë. Përtej kësaj, ka veç kundërthënie logjike e hipokrizi. Pse? Sepse ata që kërkojnë transparencë në të gjitha rastet e tjera, këtu kërkojnë mungesë transparence. E dyta, ka njerëz që shesin moral në publik, ndërsa tregojnë mungesë dhembsurie ndaj njerëzve që vuajnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...