Hahn flet për takimin me Thaçin - Bota Sot
Hahn flet për takimin me Thaçin

Aktuale

Hahn flet për takimin me Thaçin

Më: 23 janar 2019 Në ora: 22:02
Hashim Thaçi dhe ohannes Hahn

Në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës ka marrë pjesë Presidenti Hashim Thaçi i cili është takuar me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

Kështu Hahn pas këtij takimi ka shpërndarë një fotografi së bashku me Thaçin, ku ka thënë se ishte një kënaqësi që të takohesh me presidentin kosovar.

“Ne diskutuam për perspektivën evropiane të Kosovës dhe rrugën përpara në dialogun me Serbinë. Është në interesin gjeopolitik dhe ekonomik të BE-së që të ketë rajonin më afër”, shkruan  Hhan në rrjetin social Twitter.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...