Remi takon bashkëluftëtarët nga Lugina, i pranishëm edhe kryetari i Preshevës - Bota Sot
Remi takon bashkëluftëtarët nga Lugina, i pranishëm edhe kryetari i Preshevës

Aktuale

Remi takon bashkëluftëtarët nga Lugina, i pranishëm edhe kryetari i Preshevës

Më: 24 janar 2019 Në ora: 09:10
Pamje nga takimi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare për Zonën e Llapit, Rrustem Mustafa-Remi është takuar me bashkëluftëtarët nga Lugina.

Në këtë takim i pranishëm ishte edhe i pari i komunës së Preshevës, Shqipëim Arifi.

Në një fotografi të publikuar në Facebook, Remi tha se patën një bisedë vëllazërore për të arriturat në regjion.

Duhet përkujtuar që së fundi Remi është intervistuar nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Hagë, ku theksoi se ai  nuk do të mbrojë UÇK-në, por  se UÇK do e mbrojë atë.

Postimi i plotë:

Bashkë me Selim Krasniqi dhe bashkëluftarët, takim me Shqiprim Arifi, Kryetar për Komunën së Preshevës.

Bisedë vllazërore për të arriturat në regjion!

Urime të mbara kryetar!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...