Limaj e Ahmeti të martën përsëri në Bruksel te Mogherini - Bota Sot
Limaj e Ahmeti të martën përsëri në Bruksel te Mogherini

Aktuale

Limaj e Ahmeti të martën përsëri në Bruksel te Mogherini

Më: 24 janar 2019 Në ora: 14:04
Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti

Takimi i radhës, i dyti, me Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin nga pala kosovare te Federica Mogherini, pritet të mbahet ditën e martë në Bruksel.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe kryetari i PSD-së Shpend Ahmeti pritet që ditën e martë të zhvillojnë takim me përfaqësuesen e lartë e BE-së, Federica Mohgerini.

Ndryshe, takimi i parë ndërmjet tyre u mbajt rreth dy javë më parë. Aty u tha se u diskutua për dialogun dhe taksën që Kosova ka vendosur ndaj Serbisë.

Pas takimit, Mogherini ishte deklaruar se është e domosdoshme arritja e një marrëveshjeje për normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbia.

Shpend Ahmeti ka theksuar se sipas zonjës Mogherini, duhet të punohet me një orar më të ngjeshur në gjysmën e parë të këtij viti, për të parë nëse do të mund të arrihet një marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...