Te Thaçët në Burojë mblidhen komandantët e Drenicës, e kallin për Sylejman Selimin - Bota Sot
Te Thaçët në Burojë mblidhen komandantët e Drenicës, e kallin për Sylejman Selimin

Aktuale

Te Thaçët në Burojë mblidhen komandantët e Drenicës, e kallin për Sylejman Selimin

Më: 26 janar 2019 Në ora: 20:08
Drenicë

Sylejman Selimi dje u lirua me kusht.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me komandantët e zonës së Drenicës janë mbledhur sot në Burojë për të festuar lirimin e ish-komandantit të përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selim,

Në këtë kremte po merr pjesë edhe Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe bashkëluftëtarë tjerë të Selimit.

Dje, paneli për lirim me kusht ka liruar ish-komandantin e UÇK-së, Sylejman Selimin. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...