Haradinaj: Shpirti i bardhë i Arianit u nda nga ne në bardhësinë e borës

Aktuale

Haradinaj: Shpirti i bardhë i Arianit u nda nga ne në bardhësinë e borës

Më: 27 janar 2019 Në ora: 12:37
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka vlerësuar si një njeri me shpirt të bardhë, zëvendësministrin e Diasporës, Arian Dacin.

Në mbledhjen komemorative të mbajtur për nderë të tij, të organizuar nga kryeministria, Haradinaj tha se “shpirti i bardh i Arianit u nda në bardhësinë e borës”.

“Secilin fjalim të rastit e mbizotëron pikëllimi dhe lotët.

Shpirti i bardhë i Arianit u nda nga ne në bardhësinë e borës.

Ishte plot pasion për punë dhe jetë. I dalluar për vlera të larta njerëzore, Ariani do na mungojë. Jemi mirënjohës ndaj tij për punë dhe veprën që dha për Kosovën. Lamtumirë Arian!”, ka thënë Haradinaj”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat