Zogaj: Thaçi e ka humbur betejën politike, Haradinaj po e humb postin e kryeministrit - Bota Sot
Zogaj: Thaçi e ka humbur betejën politike, Haradinaj po e humb postin e kryeministrit

Aktuale

Zogaj: Thaçi e ka humbur betejën politike, Haradinaj po e humb postin e kryeministrit

Nga: N.H Më: 27 janar 2019 Në ora: 17:39
Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj

Analisti dhe njohësi i zhvillimeve politike në vend, Petrit Zogaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka komentuar përplasjen e fundit mes krerëve të shtetit.

Ai thotë se Thaçi e ka humbur betejën politike brenda vendit, e sidomos me kryeministrin, ndërsa shton se kryeministri me gjasw po e humbet ketë post, por mbështetja politike nuk i zbehet.

Ja postimi i tij:

Presidenti e ka humb betejen politike brenda vendit, e sidomos me kryeministrin, por ka ende nje mbeshtetje jashte. Kjo mbeshtetja jashte, zbehet kur ‘ata’ e shohin qe presidenti nuk ka pushtet brenda, nuk ka fuqi me i shty proceset para. Ne anen tjeter, kryeministri me gjase po e humbet kete post, por mbeshtetja politike nuk i zbehet, perkunder, do t’a kete shume te lehte berjen e opozites ndaj presidentit ne cfaredo rrethanash. 

Grevat dhe te gjitha levizje e brendshme, e bashke me keto edhe reagimi adoleshent I Thacit sot jane shenja qe krisja institucionale nuk ndalet deri me rrezim te qeverise Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...