Simiq: Serbët e Mitrovicës nuk pranojnë integrimin e dhunshëm të qytetit - Bota Sot
Simiq: Serbët e Mitrovicës nuk pranojnë integrimin e dhunshëm të qytetit

Aktuale

Simiq: Serbët e Mitrovicës nuk pranojnë integrimin e dhunshëm të qytetit

Nga: F.B. Më: 28 janar 2019 Në ora: 09:46
Igor Simiq

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka theksuar se “serbët e Mitrovicës së veriut nuk do të pranojnë integrimin e dhunshëm me pjesën jugore të qytetit”.

Këtë deklaratë e bëri në komentim të Iniciativës për Integrimin dhe Bashkimin e qytetit, në një intervistë për Tv Pink, transmeton “Bota Sot”.

Ai tha se, serbët nga pjesa veriore e qytetit të Mitrovicës nuk pranojnë integrimin e dhunshëm të qytetit.

"Serbët nga veriu nuk do të pranojnë të integrohen në çfarëdo sistemi, sepse askush nuk dëshiron që diçka që është kualitative dhe e mirë të ndryshohet me diçka që nuk funksionon,” ka thënë Simiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...