Ramush Haradinaj: Ja pse nuk jam takuar me Hashim Thaçin që nga 14 nëntori… - Bota Sot
Ramush Haradinaj: Ja pse nuk jam takuar me Hashim Thaçin që nga 14 nëntori…

Aktuale

Ramush Haradinaj: Ja pse nuk jam takuar me Hashim Thaçin që nga 14 nëntori…

Më: 28 janar 2019 Në ora: 20:38
Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ishte i ftuari i mbrëmjes në emisionin ‘Fakt’ në Syri ka folur edhe në lidhje me një përplasje me presidentin Hashim Thaçi.

I pyetur nga gazetari, Haradinaj është shprehur se nga ajo ditë nuk është takuar më me presidentin.

‘Kemi pasur një përplasje në shtëpinë e Behgjet Pacollit dhe që prej asaj dite nuk jam takuar më me Hashim Thaçin. Në fakt ajo përplasje ka ndodhur mes meje dhe Thaçit për çështjet e Kosovës. Nuk mund të tregoj më shumë se çka ndodhur në atë takim, të zhvilluar në shtëpinë e Behgjet Pacollit”, është shprehur Ramush Haradinaj.

Përplasja besohet se ka ndodhur më 14 nëntor të vitit të kaluar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...