Kërkesa e Haradinajt për tryezë paqësore me Serbinë tërheq vëmendjen e gazetës më të madhe amerikane - Bota Sot
Kërkesa e Haradinajt për tryezë paqësore me Serbinë tërheq vëmendjen e gazetës më të madhe amerikane

Aktuale

Kërkesa e Haradinajt për tryezë paqësore me Serbinë tërheq vëmendjen e gazetës më të madhe amerikane

Më: 28 janar 2019 Në ora: 21:29
Ramush Haradinaj

Gjatë ditës së sotme kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj propozoi që të krijohej një tryezë e përbashkët mes Kosovës dhe Serbisë për të normalizuar marrëdhëniet. 

Këtë kërkesë ua dërgoj të gjitha shteteve të Quintit. 

Kjo nismë e Haradinajt ka tërhequr vëmendjen e gazetës më të madhe amerikane ‘New York Times’. 

Ata i kanë kushtuar një artikull të veçantë kësaj kërkese, duke raportuar rreth saj. 

Në artikullin e tyre gazeta e madhe theksoi deklaratën e Haradinajt se SHBA-të dhe BE duhet të jenë garantues për rezultatin e konferencës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...