Këto janë koeficientet e fundit të zyrtarëve sipas projektligjit të Pagave - Bota Sot
Këto janë koeficientet e fundit të zyrtarëve sipas projektligjit të Pagave

Aktuale

Këto janë koeficientet e fundit të zyrtarëve sipas projektligjit të Pagave

Më: 29 janar 2019 Në ora: 22:14
Ilustrim

Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën ka shqyrtuar projektligjin për pagat në Sektorin Publik.

Pas shqyrtimit, Komisioni i ka dërguar Kuvendit të Republikës së Kosovës për miratim, projektligjin në fjalë.

Nënkryetarja e Komisionit për Administratë Publike, Shqipe Pantina ka publikuar në profilin e saj në Facebook listën e zyrtarëve publik dhe koeficientin e pagave të tyre.

Në listë prin i pari presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me koeficientin 10 të pagës mujore, derisa më parë e kishte 12.

Vlen të theksohet se një koeficient ka vlerën e 239 eurove.

Më poshtë listat e zyrtarëve publik dhe pagat që ata do të marrin pas miratimit të projektligjit në Kuvend. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...