Edhe Hahn ‘nervozohet’ nga Haradinaj, ky është reagimi i tij për mos lëkundjen e kryeministrit - Bota Sot
Edhe Hahn ‘nervozohet’ nga Haradinaj, ky është reagimi i tij për mos lëkundjen e kryeministrit

Aktuale

Edhe Hahn ‘nervozohet’ nga Haradinaj, ky është reagimi i tij për mos lëkundjen e kryeministrit

Më: 31 janar 2019 Në ora: 22:32
Ramush Haradinaj dhe Ramush Haradinaj

Komisari evropian për negociata dhe për fqinjësi të mirë Johanhes Hahn, ka thënë sot në Bukuresht se shpreson në nisjen e sërishme të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë .

“Shpresoj se disa njerëz do të fillojnë së kuptuari se ku është puna”, citon b92 të ketë thënë ai.

Ai ka shfaqur shpresën se Kosova do ta heqë taksën 100 për qind për mallrat e Serbisë.

”I gëzohemi asaj që e kemi arritur me Maqedoninë Veriore. Kjo do të stimulojë rinisjen e dialogut ndërmjet Serbisë e Kosovës”, ka deklaruar Hahn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...