Grafit i ri kundër liderëve - Bota Sot
Grafit i ri kundër liderëve

Aktuale

Grafit i ri kundër liderëve

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 10:59
Grafit i ri

Persona të panjohur kanë shkruar fjalë fyese për krerët shtetërorë në objektin e Ministrisë së Kulturës në Prishtinë.

Grafitet u janë dedikuar, Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Në këtë grafit shkruhet “Hashimi o legen”, “Ramushi o terpijan”, “Kadria o fullirant”, “Rrnoftë Vetëvendosja!”.

Kjo nuk është hera e parë që në muret e objektit të MKRS-së, shkruhen grafite të tilla kundër liderëve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat