Haradinaj apelon te gratë dhe vajzat që janë cak i abuzimeve, t’i raportojnë dhunuesit - Bota Sot
Haradinaj apelon te gratë dhe vajzat që janë cak i abuzimeve, t’i raportojnë dhunuesit

Aktuale

Haradinaj apelon te gratë dhe vajzat që janë cak i abuzimeve, t’i raportojnë dhunuesit

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 21:54
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur i shqetësuar pas marrjes së lajmit për abuzim seksual me një të mitur nga mësimdhënësi i saj dhe një hetues policor.

“Jam i tronditur që një mësues që i besojmë fëmun dhe një polic që i besojmë sigurinë, të abuzojnë me një të mitur”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i Haradinaj në Facebook:

Me shqetësim mora lajmin për rastin e fundit të abuzimit seksual me të miturën nga Drenasi. Jam i tronditur që një mësues që i besojmë femiun dhe një polic që i besojmë sigurinë të abuzojnë me një të mitur. Përgëzoj reagimin e shpejtë të autoriteteve komunale dhe qëndrore ndaj këtyre abuzuesve.

Bashkëndjejë me familjen e të abuzuares dhe i siguroj që organet e drejtësisë do të merren me rastin seriozisht. Dua t’i falenderoj mediat për angazhimin e pandalshëm që të raportojnë për raste të tilla dhe të shtyejnë reagimin institucional dhe shoqërore. Apeloj te të gjitha vajzat dhe gratë që janë cak i abuzimeve dhe kërcënimeve të kësaj natyre, të paraqesin rastër dhe të raportojnë dhunuesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...