Haradinaj: Edi Rama më kërkoi ta pezullojë taksën ndaj Serbisë - Bota Sot
Haradinaj: Edi Rama më kërkoi ta pezullojë taksën ndaj Serbisë

Aktuale

Haradinaj: Edi Rama më kërkoi ta pezullojë taksën ndaj Serbisë

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 21:05
Ramush Haradinaj

Kryeqeveritari Ramush Haradinaj ka treguar se gjatë darkës në shtëpinë e presidentit Hashim Thaçi i është kërkuar pezullimi i taksës 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake. Një gjë e tillë thotë të jetë bërë nga Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë.

“Kryeministri Rama kërkesa s’mundet me pas, pasi ai qeverisë me Shqipërinë, por mundet me pas qëndrim të vetin i cili është i respektueshëm. Kërkesa s’mundet me pas askush. Ai kishte mendimin e vetë që është mirë me u pezullu taksa”, tha Haradinaj në emisionin ‘Pressing.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...