Haziri tregon se a i ka ofruar PDK pozitën e Kryeministrit - Bota Sot
Haziri tregon se a i ka ofruar PDK pozitën e Kryeministrit

Aktuale

Haziri tregon se a i ka ofruar PDK pozitën e Kryeministrit

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 23:44
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri ka folur edhe njëherë rreth ofertës që i ka bërë PDK’ja për hyrjen në qeverinë e Kosovës. Haziri ka thënë se oferta e PDK’së ishte zyrtare, por sipas tij nuk është folur për poste konkrete.

“Natyrisht. Nuk ka qenë ofertë e kuluareve dhe as e vendeve jozyrtare. Ka qenë ofertë zyrtare por LDK’ja s’është e atyre ofertave. Marrëveshja më e gjerë politike që nënkupton që partitë në Kuvend duhet të jenë pjesë e tavolinës që do të fliste për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë”.

Haziri ka thënë se PDK ka synime vetëm për t’i arritur qëllimet e veta.

“Për me i mbërri qëllimet e veta PDK’ja ka treguar se nuk zgjedh mjete dhe pozicione. PDK’së ia ka punuar pas shpine për 48 orë. Ne i kemi bërë të qarta pozicionet e tona. LDK është unike”.

Haziri është pyetur edhe se a iu ka ofruar PDK’ja postin e kryeministrit?

“Nuk është folur për çështje pozitash. Është folur për ndryshim të formulës qeverisëse”, ka thënë Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...