“Me Thaçin e Ramën shtetin e mirëqenies kombëtare s'keni për ta bërë kurrë” - Bota Sot
“Me Thaçin e Ramën shtetin e mirëqenies kombëtare s'keni për ta bërë kurrë”

Aktuale

“Me Thaçin e Ramën shtetin e mirëqenies kombëtare s'keni për ta bërë kurrë”

Nga: N.Sh Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 10:08
Edi Rama dhe Hashim Thaçi

Analisti politik, Arbër Gashi përmes një statusi në Facebook, thotë se me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe me kryeministrin shqiptar Edi Rama, shtetin e mirëqenies kombëtare nuk keni për ta bërë kurrë.

“Thaçi dhe Rama kanë qenë protagonist edhe në puçin ushtarak kundër rregullimit kushtetues që e impononte Kushtetuta e Kaçanikut. Atëherë dhe sot, e njëjta valle! Atëherë dhe sot, e njëjta klasë politike! Si duket, në greminë mendore kanë rënë edhe disa intelektual*, apo më mirë t'i quajmë "lavërtarë t'meseleve", të cilët po harrojnë se ai ose ajo që të tradhton njëherë, e ripërsëritë veprën e vet kurdoherë që i ofrohet mundësia apo ia kërkon interesi. Sillne e pshtillne si të doni, por me Thaçin dhe Ramën shtetin e mirëqenies kombëtare s'keni për t'a bërë kurrë”, shkruan ai, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...