“Nga OKB-ja iu dërgua mesazh unanim Prishtinës për heqjen e taksave” - Bota Sot
“Nga OKB-ja iu dërgua mesazh unanim Prishtinës për heqjen e taksave”

Aktuale

“Nga OKB-ja iu dërgua mesazh unanim Prishtinës për heqjen e taksave”

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 11:38
Veljko Odaloviq

Sekretari i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar  se disa mesazhe të rëndësishme u dërguan nga sesioni i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën që u mbajt mbrëmë.

Sipas tij, poashtu atje u sigurua vazhdimësia e raportimit mbi gjendjen në Kosovë dhe u dërgua një mesazh unanim për Prishtinën që ta heq taksën.

Ai ka thënë për televizionin serb RTS se edhe pse një numër i vogël i seancave të OKB-së të dedikuara për Kosovën do të mbahen në të ardhmen, kjo do të garantojë vazhdimësinë e raportimit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...